fbpx

TRENDY 2018 – WIELKI POWRÓT LASTRIKO

24/02/2018
TRENDY 2018 – WIELKI POWRÓT LASTRIKO

Najbardziej niespodziewany powrót roku 2018!

Moda zawsze powraca – tak zwykła mawiać moja mama i oczywiście miała rację! Ale, żeby tak od razu wracać do lastriko?! Kto jest na tyle szalony?! 

Lastriko kojarzy mi się z dzieciństwem. Nie są to jednak miłe wspomnienia. Nieprzyjemnie zimna klatka schodowa w moim wieżowcu, parapety w mieszkaniu, posadzka w przychodni, której byłam częstym gościem,  czy w końcu płyty nagrobne w deszczowy listopadowy dzień.  Absolutnie ani jednego, miłego wspomnienia na temat tego materiału.

W zeszłym roku lastriko czy inaczej terrazzo zaczęło pojawiać się tu i ówdzie. Teraz jest wszędzie! Starałam się ten fakt ignorować. Do czasu! Wyszłam ze swojej strefy komfortu i dowiedziałam się czegoś więcej o tej mieszance wody, cementu i grysu. To, co zobaczyłam przewróciło mój świat do góry nogami. Trzymaj się mocno – po tym poście, nic już nie będzie takie samo! Przedstawiam Ci wielki powrót 2018 roku!

Odtwórz wideo

Terrazzo w eleganckim wydaniu

Lastriko może być eleganckieCo?! Jak to?! Niemożliwe! Tak mniej więcej wyglądała moja reakcja, gdy mózg wysłał do mnie tę wiadomość. Przecierałam oczy ze zdziwienia i musiałam przyznać samej sobie – tak, ten materiał potrafi być elegancki. I to jak! Bez zażenowania przyznam, że terrazzo można nazwać nowym marmurem. Drobinki jasnego grysu, bardzo ciemny lub jasny barwnik, woda i cement – oto przepis na wyrafinowany materiał. Dodajmy do tego minimalistyczne akcenty złota lub naturalnego drewna  a stworzymy piękne wnętrze z klasą.

Why so serious?

I w modzie i w designie bardzo ważna jest zabawa wzorami i materiałami. Nie inaczej jest w przypadku lastriko. Powyższe zdjęcia przedstawiają terrazzo w wydaniu eleganckim. Co się jednak stanie, gdy do mieszanki nie dodamy jasnego czy ciemnego barwnika a taki w zwariowanym kolorze? A może zamiast drobnego grysu dodać ten, o konkretnych kształtach i rozmiarach

W dzisiejszych czasach lastriko wykonane jest z kawałków marmuru, kwarcu, granitu a nawet szkła osadzonego w matrycach do betonu czy żywicy epoksydowej. Dzięki temu ten materiał, niczym kameleon diametralnie może zmieniać swój wygląd i charakter. Z eleganckiego na nieformalny. Z monochromatycznego na tęczowy. Z poważnego na zabawny. Poniższe przykłady pokazują jak wdzięcznym materiałem jest lastriko i jak różnorodne efekty możemy dzięki niemu uzyskać.

Jak oswoić nowe?

W mojej głowie nastąpiła rewolucja. Zupełnie zmieniłam postrzeganie tego materiału. Już nie kojarzy mi się z brakiem możliwości i przymusowym wykorzystaniem. Jednak nie do końca jestem pewna, czy jesteśmy gotowi na przedefiniowanie lastriko. Czy jesteśmy w stanie oswoić się z myślą, w której lastriko stało się materiałem wręcz luksusowym, a w świecie designu stawianym na równi z marmurem?
 
Aby bezboleśnie przekonać się do lastriko polecam dodatki z jego motywem. Niczym wzór marmuru, terrazzo stało się tegorocznym hitem nie tylko na posadzkach. W tym roku można znaleźć je wszędzie: na doniczkach, podstawkach, talerzykach czy też jako wzór na ubraniach i gadżetach. 

Wszystkie zdjęcia użyte w grafikach pochodzą z www.pinterest.com

Wielki powrót lastriko!

Nie przykładam zbyt dużej uwagi do tego, czy coś jest modne czy też nie. Ważne jest czy materiał do mnie przemawia, jest uniwersalny, ponadczasowy i czy opowiada jakąś historię. Takie jest właśnie lastriko. Nie da się przejść obok niego obojętnie. Jedni kochają, inni nienawidząPewne jest jednak to, że ten materiał o niechlubnej historii, dziś w pełnym blasku wraca na salony!
 

A wy, kochacie czy nienawidzicie lastriko?

Więcej trendów i inspiracji: WNĘTRZA

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach idea|l| makers. Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.
TRENDY 2018 – WIELKI POWRÓT LASTRIKO
5 (100%) 1 vote

Chcesz więcej?

Zostaw komentarz