Newsletter

CZERŃ WE WNĘTRZU! NIE TYLKO DLA ODWAŻNYCH

Po czerń bardzo chętnie sięgamy w przypadku ubrań czy dodatków. Nic w tym dziwnego, ten szlachetny kolor dobrze współpracuje z praktycznie każdą barwą. Nie inaczej jest we wnętrzach!

Czerń kojarzy nam się z żałobą, przygnębieniem, czarnym kotem i czarnym humorem.

Znam sklep, w którym kupisz tylko czarne ubrania. Nigdy nikogo tam nie widziałam. Serio, nikogo, żywej duszy… I teraz nie wiem czy to przez to, że klienci to osoby, które już do tego sklepu nie przyjdą, bo szykują się na swoją ważną (ostateczną) uroczystość …. Czy może dlatego, że (o zgrozo!) poza architektami, grabarzami i moją koleżanką nikt nie lubi czerni?!

O przepraszam, jest jedna pozytywna rzecz odnośnie skojarzeń z tym kolorem – MAŁA CZARNA! Kawa oczywiście! W moim przypadku hektolitry kawy, bez mleka, bez cukru, tak jak ją pan bóg stworzył…. ok, ok, rozmarzyłam się, pewnie większość z was pomyślała o klasycznej małej czarnej – sukience. Takiej, którą każda z nas ma w swojej szafie. W której każda z nas świetnie wygląda, niezależnie od tego ile koreczków zjadła na imprezie biznesowej. Która pasuje na każdą okazję (no może poza ślubem przyjaciela żeniącego się z kobietą, która nazywa Cię podłą jędzą).

Wychodzi na to, że czerń w ubiorze jesteśmy w stanie zaakceptować, ale czerń we wnętrzu?! O matko, bosko częstochowsko! Dziecko co ty robisz…! Takie słowa usłyszałam, gdy chciałam przemalować ścianę w swojej sypialni na ten szatański kolor. Nikt mi nie wierzył, że będzie cacy i że kontroluję sytuację. Na koniec wszyscy zgodnie stwierdzili, że jest w porządku i że co więcej – podoba im się!

Czyli można? Można! Czerń pasuje do wnętrz i jeśli chciałabyś zastosować ją u siebie, ale boisz się, że ktoś uzna Cię za członka sekty scjentologicznej (co podobno nie jest takie tanie) to po tym wpisie wszystko na temat czerni we wnętrzach będzie dla Ciebie nomen omen JASNE… (ha ha).

B&W – Czarno na białym

Zaczynamy od klasyki gatunku: biel połączona z czernią czyli minimalizm pełną gębą. Osobiście uwielbiam to zestawienie i uważam, że ciężko tu o dramatyczne błędy. Taki miks najlepiej sprawdzi się w przypadku osób lubiących ład i porządek. Czerń we wnętrzu z bielą to absolut.

Czerń i Millennial Pink 

Niezwykle zaskakujące połączenie – męskie – dzięki czerni, lecz z kobiecą nutą, którą wprowadza róż. O kolorze Millennial Pink pisałam już trochę w poprzednim poście. Ten odcień różu wspaniale współgra z czernią. Polecam stosować to zestawienie za pomocą dodatków, akcesoriów czy detali – spójrzcie tylko na tę czarną armaturę połączoną z różową umywalką! A tym bardziej odważnym na pewno spodobają się ściany pomalowane na te dwa, piękne kolory.

Czerń okraszona złotem

Szlachetne połączenie, świetnie spełniające się we wnętrzach w stylu glamour. Złote dodatki w czarnym wnętrzu należy traktować jak biżuterię. Nie należy tu przesadzać. Czerń traktujemy jako tło dla tego szlachetnego materiału jakim jest złoto. Aby uniknąć przepychu i splendoru polecam używanie złotych dodatków w delikatnych, minimalistycznych formach.

Neon i czerń

Najodważniejsze zestawienie ze wszystkich powyższych – neonowy żółto-zielony kolor połączony z czarnym. Neon rozwesela wnętrze, nadaje mu nieformalnej formy. Taka gra kolorów świetnie sprawdza się we wnętrzach publicznych czy biurowych. Oczywiście możemy użyć neonu we wnętrzach domowych lecz należy pamiętać, że jest to bardzo żywy i rażący kolor, używajmy go więc z umiarem.

Kuchnia

Zapomnij o królujących od kilku lat białych frontach. Czarna kuchnia to ostatni hit sezonu! Mi najbardziej podobają się te total look – czyli wszystko na czarno! Fronty, blaty i ściany. Jednak tak radykalnie zaprojektowana kuchnia może być dla niektórych przytłaczająca. Tutaj czerń świetnie komponuje się z drewnem, szarościami, bielą czy na przykład zielenią ziół.

Sypialnia

Tak jak wspominałam postanowiłam przemalować jedną ścianę swojej sypialni na czarno. Efekt? Głębia, elegancja i przytulność w jednym. Pomimo tego, że moja sypialnia nie jest duża, bo ma około 9m2, to wprowadzenie w niej czarnej ściany nie zmniejszyło wizualnie pomieszczenia. Czarna pościel, dodatki w postaci poduszek, pledów czy dywanu nada waszemu wnętrzu klasycznej elegancji.

Salon

W salonie warto postawić na czarne meble w połączeniu z szarościami. Czarne sofy, fotele czy regały to znakomity wybór. Pokoje dzienne w takiej kolorystyce sprawdzą się w dużych, jasnych przestrzeniach urządzonych w stylu minimalistycznym.

Łazienka

Łazienka w czarnym o kolorze to niekończące się możliwości. Możemy zacząć od czarnej, wyrafinowanej armatury, ram luster czy dodatków. A zakończyć na czarnych ścianach i posadzkach. Sklepy z ceramiką oferują nam mnóstwo rozwiązań urządzenia naszej łazienki w czerni. Czarna łazienka to piękna i elegancka łazienka, jednak pamiętaj, że jest tez mało praktyczna.

Czerń we wnętrzu – nie masz się czego bać!

Po czerń bardzo chętnie sięgamy w przypadku ubrań czy dodatków. Nic w tym dziwnego, ten szlachetny kolor dobrze współpracuje z praktycznie każdą barwą. Nie inaczej jest we wnętrzach! Mam nadzieję, że dzisiejszy wpis Cię do tego przekonał! To jak? Odważysz się na czerń we wnętrzu?

Verified by MonsterInsights